Warszawa | Otwock | Legionowo | Józefów | Radom | Piaseczno | Mława | Zegrze | Wyszków | Siedlce | Łuków | Serock | Białobrzegi | Pruszków | Mińsk Mazowiecki | Łosice

SZYBKI KONTAKT
zadzwoń 08:00-22:00:
 782-484-055
lub napisz: dj-i-wodzirej@o2.pl


Floral Bullet

Zabawy na wesele

Konkursy weselne, zabawy tanczne oraz integracyjne

  

Zabawy weselne

Dla gości | Oczepinowe | Dla Pary Młodej | Taneczne | Integracyjne 

Sub-separator

     Wesele to impreza na która oprócz muzyki do tańca powinna gwarantować również dobrą zabawę. Dlaczego konkursy na weselu są tak ważne? - ponieważ zwykle na weselu bawi się mieszanka gości różniących się wiekiem, upodobaniami muzycznymi, często pochodzą z różnych regionów polski. Jak zaprosić do zabawy osoby które nie słuchają muzyki? albo ostatni raz tańczyły dekady temu? Wesele z dj'em to ponad 2x więcej tańca w porównaniu do imprezy z zespołem. Klienci wymagają od nas ciągle zapełnionego parkietu, dlatego z pomocą przychodzi nam bogaty zestaw konkursów weselnych. Nikt nie oprze się gdy zaprosimy go do zabawy w której udział bierze także Para Młoda. W naszym repertuarze znajdują się m.in. śpiewanie przy stołach, rywalizacje taneczne, konkurencje sprawnościowe, zabawy integracyjne oraz autorskie konkursy które odróżniają nas od konkurencji. 

       Jakie zabawy zostaną zorganizowane podczas wesela zależeć będzie wyłącznie od chęci Waszych gości do zabawy. Na-pewno wiele z nich pojawi się po przerwach gdy naszym zadaniem będzie rozpocząć zabawę. Jeżeli parkiet będzie pękał w szwach od tańczących par nie przerwiemy im zabawy, jednak gdy goście pomimo naszej zachęty nie będą garnąć się do tańca zaprosimy ich na początek do udziału w konkursie, po zakończeniu którego na parkiecie powinna pozostać znacząca ilość gości.

       Prosimy zapoznać się z poniższą listą zabaw, być może niektóre zabawy chcielibyście zobaczyć na własnym weselu.   Optymalna ilość na 10 godzinne wesele to kilka zabaw dla Pary Młodej,  3 konkursy dla gości w trakcie wesela oraz 2 podczas oczepin, uzupełnione tańcami grupowymi (YMCA, La-Bamba, Macarena itp)1. Rodziny integrują się w tańcu 

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście weselni, dowolna ilość osób, bez nagród, integracyjna, w trakcie wesela (najlepiej na początku)

Zasady: Wszyscy ustawiają się dookoła parkietu w dwa koła, np. po zakończeniu pierwszego tańca. Panie na zewnątrz  a Panowie w środku. Koła obracają się w przeciwnych kierunkach. Na znak wodzireja koła się zatrzymują, osoby w kółkach obracają się do siebie twarzami i tańczą chwilę z "wylosowanym" partnerem z naprzeciwka. W tym czasie wodzirej na wesele sugeruje aby "partnerzy" poznali swoje imiona, Panowie mogą pocałować Panie w rękę itp. Po krótkim tańcu wszyscy wracają do swoich kółeczek które teraz zamieniają się miejscami wewnętrzne/zewnętrzne. Zabawę powtarzamy kilka razy aż na uśmiech pojawi się na twarzach gości.

Czas trwania:  3 min. / do końca piosenki


2. Muzyczna podróż po świecie, Pociąg po krajach

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście weselni, całe wesele, bez nagród, integracyjna, w trakcie wesela

Zasady: Uczestnicy ustawiają się w pociąg za Parą Młodą. Ruszając z miejscowości w której odbywa się wesele pociąg przemierza cały świat, zatrzymując się za każdym razem w innym kraju. W trakcie podróży pomiędzy krajami towarzyszy nam piosenki Kylie Minogue - The Loco-motion. Gdy pociąg zajedzie do stolicy jakiegoś Państwa piosenka jest przerywana i przez krótki czas goście tańczą do utworu najbardziej kojarzącego się z tym krajem. Najpopularniejsze państwa to Grecja – Grek Zorba, Francja – Can Can, USA – Country, Brazylia – Samba, Rosja - Kazatchok, Austria - Walc. Zabawę kończymy w Polsce na sali weselnej, tańcem do aktualnego przeboju.

Czas trwania:  20 minut


3. Limbo

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście weselni, kilkanaście osób, nagrody, zabawa oczepinowa

Zasady: Kilkunastu uczestników ustawia się w wężyka, ich zadaniem jest przejść w rytm muzyki pod porzeczką którą trzymają Młodzi. Zasadami które należy przestrzegać są: nie strącić poprzeczki i nie dotknąć rękoma podłogi, wszystkie inne części ciała mogą dotykać ziemi. Zaletą zabawy są prześmieszne techniki przechodzenia rywalizujących osób. Konkurencję kończymy dogrywką (która jest naszą tajemnicą!) Zabawa zawsze cieszy się dużą popularnością wśród gości.

Czas trwania:  7 min / 2 piosenki


4. Quiz małżeński, zabaw On-Ona, test dla nowożeńców, test zgodności

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Para Młoda, w trakcie wesela

Zasady: Para Młoda siada na krzesełkach plecami do siebie. Zabawa polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania Wodzireja które dotyczą szczegółów ich wspólnego życia (przeszłego i w przyszłości). Pytania są tak skonstruowane że odpowiedzią na nie jest zawsze: On lub Ona. Kilka wersji zabawy różni się tylko technicznym sposobem udzielania odpowiedzi:

Wersja 1: Młodzi wstają jeżeli uważają że odpowiedź wskazuje na ich osobę

Wersja 2: Para zdejmuje oba buty i wymienia się jednym z nich. Odpowiedzi: Ona - Podniesienie buta Panny Młodej, On - Podniesienie buta Młodego

Wersja 3: Wodzirej wręczy Młodym kartki lub paletki z napisem On/Ona. Odpowiadając należy pokazać, podnieść do góry odpowiednią kartkę, tak aby goście mogli je odczytać.


Przykładowe pytania:

- kto pierwszy podszedł i zagadał ?

- kto zaprosił na pierwsze spotkanie?

- kto pierwszy pocałował?

- kto pierwszy powiedział „kocham cię”?

- u kogo z was przebywało się najwięcej?

- kto lepiej prowadzi samochód?

- kto będzie trzymał kasę?

- kto częściej się kłóci?

- kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni?

- kto pierwszy zasypia w łóżku?

- a kto dłużej śpi?


Sugerujemy nie ustalać wspólnych odpowiedzi. Zabawa jest ogólnie znana i cały jej urok polega na tym że najśmieszniej jest gdy oboje udzielicie innych odpowiedzi.

Czas trwania:  5 min.


5. Jaka to melodia?

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście weselni, kilkanaście osób, dwie drużyny, bez nagród lub nagrody, integracyjna, w trakcie wesela

Zasady: Do zabawy wybieramy dwie drużyny po 10 osób, pierwsza drużyna złożona z goście ze strony Pani Młodej a druga z gości Pana Młodego albo tworzymy drużyny damskie i męskie. 

Wersja 1 : Dj puszcza urywek piosenki, osoba która zna odpowiedź podnosi rękę, lub biegnie w stronę krzesełka ustawionego na środku sali. Wodzirej poprosi o odpowiedź osobę która jako pierwsza podniosła rękę lub usiadła na krzesełku. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi oznacza punkt dla drużyny, dobyte punkty są sumowane. Błędną odpowiedź każemy punktem ujemnym dla drużyny, lub w innej wersji - wypicie karniaka. Wygrywa drużyna która zbierze najwięcej punktów (sugerowana nagroda) lub ogłaszamy remis. Wersja wywołuje więcej emocji niż wersja2.

Wersja 2: Każda drużyna typuje jednego zawodnika który zakłada słuchawki, dj puszcza piosenkę którą słyszy tylko ta osoba. Jej zadaniem jest zanucić puszczany utwór a goście odgadują tytuł tak jak w wersji pierwszej. Identycznie wygrywa drużyna która zbierze najwięcej punktów (sugerowana nagroda) lub ogłaszamy remis.

Wersja 3 (dla dzieci): Dla drużyn dziecięcych puszczamy piosenki dla dzieci (smerfy, pszczółka maja ...) Pamiętajmy że angażując do zabawy dzieci niema wygranych i przegranych. Dzieciaki wygrywają nagrody dla wszystkich dzieci biorących udział w zabawie. 

Czas trwania:  do kilkunastu minut, w zależności od wersji, zaangażowania gości


6. Taniec z gwiazdami

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście weselni, 6 par, rywalizacja taneczna, nagrody, w trakcie wesela

Zasady: Do zabawy wybieramy kilka par np 6, pary mieszane w dowolnej konfiguracji damsko-męskiej. Dj puszcza muzykę z jednej z edycji "Tańca z gwiazdami" czyli 1,5 minutowe piosenki przerobione na tańce towarzyskie. Zadaniem uczestników jest improwizowany taniec do aktualnie granej melodii. Podczas zabawy puścimy następujące  rodzaje tańców: Salsa, Pasodoble, Jive, Samba, Rumba, Cha-cha, Foxtrot, Quickstep, Tango  itp. Po każdej rundzie Młodzi jako jury eliminują z zabawy jedną z par. (jako jury można wytypować np świadków). Wygrywa Para która przejdzie wszystkie rundy. Nagrodą jest improwizowany taniec pokazowy oraz prezent ufundowany przez Parę Młodą. Zabawa bardzo widowiskowa, podpowiadamy że do zabawy typujemy dowolne osoby które lubią tańczyć, nie koniecznie muszą znać kroki każdego tańca, najważnejsza jest improwizacja.

Czas trwania:  10-12 min.


7. Taneczny twister, taniec z figurami

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście weselni, 6 par, rywalizacja taneczno-siłowa, nagrody, oczepinowa

Zasady: Do udziału zapraszamy kilka par. Zabawa polega tym że pary tańczą do muzyki którą prezentuje DJ, w pewnym momencie muzyka cichnie i Wodzirej wydaje polecenie w jakie pozycji para ma stanąć tzn ile i które kończyny muszą dotykać podłogi. Np. trzy ręce i dwie nogi. Para która przybierze pozę jako ostatnia odpada z gry. Zabawę kontynuujemy do momentu kiedy na parkiecie pozostanie jedna Para która wygrywa zabawę.

Czas trwania:  10 minut.


8. Jedzie pociąg z daleka

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, całe wesele, bez nagród, integracyjna, w trakcie wesela

Zasady: Goście ustawiają się za Parą Młodą. Panna Młoda jako „lokomotywa” z przodu pociągu, za nią Pan Młody jako maszynista. Pan młody ma na głowie czapkę konduktora pociągu. Pociąg porusza się przy dźwiękach utworu Ryszarda Rynkowskiego - Jedzie pociąg. Może on jechać dookoła sali, manewrować pomiędzy stołami, zajeżdżać do innych pomieszczeń a nawet na zewnątrz. Do pociągu powinni dołączać się nowi pasażerowie siedzący za stołami. Zabawa kończy się wraz z zakończeniem się piosenki.

Czas trwania:  4 min. do końca piosenki


9. Kto uzbiera dłuższego węża?

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, całe wesele, bez nagród, integracyjna, w trakcie wesela (po posiłku)

Zasady: Zabawa polega na tym że Para Młoda oddzielnie Pani Młoda i oddzielnie Pan Młody prowadzą własnego węża, zapraszając wszystkich napotkanych gości do przyłączenia się. Każdy dodatkowy gość to dłuższy wąż. Po drodze Wodzirej utrudni zabawę kolejnymi zadaniami. Przekonamy się którzy goście okażą się bardziej chętni do zabawy? Ideą konkursu jest zgarnięcie na parkiet jak największej ilości osób np po zakończonym posiłku, przerwie. 

Czas trwania:  4 min. do końca piosenki


10. Baloniki

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, 7 par, nagrody, zabawa oczepinowa

Zasady: Zabawa polega na tym że tańczące pary podtrzymują pomiędzy sobą napompowany balonik bez użycia rąk (np pomiędzy głowami). Wodzirej zadaje coraz trudniejsze polecenia aby utrudnić utrzymanie baloników (skakanie, kucanie). Jeżeli balonik upadnie na podłogę lub pęknie para odpada z gry. Wygrywa para która najdłużej utrzyma balonik w powietrzu. Jeżeli rywalizacja jest wyrównana (zabawa przedłuża się ) zwycięzcę konkursu wyłania dogrywka której zasady przedstawia Wodzirej.

Czas trwania:  10 min.


11. Rudy się żeni

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Pan Młody i jego goście/znajomi, bez nagród, zabawa w trakcie wesela

Zasady: Tradycyjna już w zasadzie zabawa weselna z Panem Młodym w roli głównej. Znajomi i koledzy Pana Młodego otaczają go kółeczkiem na parkiecie. Odtwarzany jest wtedy utwór zespołu BIG CYC – „Rudy się żeni”. Kiedy w refrenie piosenki pada zdanie „Rudy się żeni” goście śpiewają imię Pana Młodego. Na niektórych weselach koledzy podrzucają kilkukrotnie Pana Młodego do góry z okazji ślubu. „Łagodniejsza” opcja to „obtańcowywanie” (tańczenie na zmianę) Pana Młodego przez inne Panny. 

       Aby w związku była symetria podobną piosenkę możemy zgrać również dla Panny Młodej której w kółeczku towarzyszą inne Panie. W innej wersji Panna Młoda może zostać „obtańcowana” przez męską część wesela, np do piosenki Kult - Baranek, Tomo - Piękna Młoda, lub innej dowolnej

Czas trwania:  4 min. do końca piosneki


12. Krzesełka

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, 8 osób, nagrody, zabawa oczepinowa

Zasady: Na środku sali ustawiamy w kole kilka krzesełek w ilości mniejszej o jeden od liczby uczestników zabawy. 

Goście tańczą dookoła krzesełek w rytm muzyki, gdy ta przestanie grać należy usiąść na wolnym krześle. Osoba której zabraknie krzesełka odpada z zabawy. Zabawę można zorganizować wg dwóch wersji:

Wersja 1 (refleks): Goście siadają na krzesełku gdy tylko przestaje grać muzyka

Wersja 2 (do pomocy angażujemy gości z sali): Gdy przestaje grać muzyka wodzirej wymienia nazwę rzeczy którą należy przynieść z sali aby móc usiąść na krzesełku. W zdobyciu fanta mogą pomagać również goście nie biorący udziału w zabawie (np komórka).

Czas trwania:  10 min. 


13. Deptany

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, kilkanaście osób, raczej mężczyźni, nagrody, zabawa oczepinowa lub w trakcie wesela

Zasady: Do każdej stopy uczestników przywiązujemy balonik w odległości 20 cm. Zadanie polega na zadeptaniu baloników przeciwnika tak aby pękły gdy ale tylko w czasie kiedy muzyka. Wodzirej co pewien czas przerywa muzykę, wtedy deptanie baloników jest zabronione. Kto złamie tę zasadę, za karę zostaje pozbawiony jednego balonika. Wygrywa osoba do której należy ostatni ocalały balon.

Czas trwania:  10 min. 


14. Kareta

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, 9 osób, bez nagród, zabawa oczepinowa

Zasady: Każdy uczestnik zabawy siada na krześle ustawionym tak jak na rysunku. Każdej osobie przyporządkowana jest rola, którą należy zapamiętać ( Lewy koń, Woźnica, Król, Królowa....). 


Zabawa weselna kareta

Kiedy usłyszymy w tekście swoją rolę należy wstać i obejść swoje krzesełko dookoła. (Osoba która przegapi swoją rolę może opcjonalnie za karę wypić kieliszek wódki). Na słowo kareta wstają król, królowa, woźnica i wszystkie cztery koła. Na słowo konie wstają oba konie.


Tekst czytany przez wodzireja:


      „Dawno, dawno temu żyli sobie król i królowa. Mieli oni konie, karetę i woźnicę Kiedyś król zawołał woźnicę i tak mu powiedział: "Woźnico zaprzęgaj konie do karety, bo królowa chce pojechać na spacer". Posłuszny woźnica poszedł i zapiął konie do karety. Kiedy król i królowa wsiedli do karety, król zawołał: "Woźnico daj koniom znak do jazdy". I pojechali. 

       Para królewska jedzie w swej pięknej karecie przez okolicę, nagle prawy koń okulał, lewemu koniowi nic się nie stało. Przestraszony król zawołał: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, sprawdź, co się stało". Królowa ze strachu zemdlała, a woźnica znalazł w kopycie prawego konia gwóźdź i go wyciągnął. W kopycie lewego konia nie znalazł nic. Po chwili zniecierpliwiony król zwraca się z pytaniem do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico czy wszystko w porządku?" Woźnica odpowiada, że tak. Siada na koźle i daje koniom znak do jazdy. 

       Para królewska w swej pięknej karecie, złotej karecie jedzie dalej. Po chwili król wychyla się z okna karety i mówi do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, zatrzymaj konie, bo królowa chce zaczerpnąć świeżego powietrza". Woźnica zatrzymuje konie i kareta staje. Z karety wysiada król i królowa. Nagle w oddali słychać grzmot - zaczyna padać deszcz, wszyscy są mokrzy, nie ma co czekać -król zarządza powrót na zamek. 

     Po przybyciu na zamek konie zatrzymują się i król i królowa wysiadają z karety. Król woła do woźnicy: "Woźnico, mój drogi woźnico wyprzęgnij konie i odstaw karetę". Zadowolona i szczęśliwa królowa pyta po chwili: "Woźnico czy odstawiłeś konie i karetę?" Woźnica odpowiada, że tak: "Dziękuję ci woźnico, mój drogi woźnico" - odpowiada królowa

Czas trwania:  10 min. 15. Wycieczka do Zoo

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, 14 osób, bez nagród, zabawa oczepinowa

Zasady: Do zabawy zapraszamy dwie drużyny składające się z 7 osób.  1- Goście Pani Młodej, 2- Goście Pana Młodego. Każdej osobie przyporządkowane jest inne zadanie, imię, zwierzę. Rodziy siadają na przeciwko siebie na krzesełkach w dwóch rzędach (po 7 krzesełek w rzędzie). Wodzirej czyta opowiadanie o przygodzie pewnej rodzinie która wybrała się na wycieczkę do Zoo. Zadaniem uczestników jest obiegnięcie swojego rzędu krzesełek gdy w tekście wymienione zostanie ich rola: Na słowo DZIECI wstają JACEK, WITEK i ZOSIA, na słowo ZWIERZĘTA wstają AZOR I SŁOŃ, na słowo RODZINA wstają wszyscy uczestnicy zabawy. Za przeoczenie własnej roli może grozić kara np wypicie kieliszka wódki.


Rząd I, Rodzina Pana Młodego:        1. TATA 2. MAMA 3. WITEK 4. JACEK 5. ZOSIA 6. AZOR 7. SŁOŃ


Rząd II, Rodzina Panny Młodej:        1. TATA  2. MAMA  3. WITEK  4. JACEK  5. ZOSIA 6. AZOR  7. SŁOŃ


Tekst należy czytać na tyle wolno aby uczestnicy zakończyli swoje zadania, (wrócili na miejsca po obiegnięciu krzesełek). Do wyboru są dwie wersje opowiadania:


Wersja 1: „Był piękny dzień, więc TATO postanowił zabrać DZIECI do ZOO, by mogły zobaczyć SŁONIA. DZIECI zapiszczały radośnie. Poszedł więc do MAMY, żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział: "Zabierzmy też AZORA". AZOR, jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na psa i radośnie zamerdał ogonem. JACEK i WITEK, bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA. RODZICE przygotowywali się do wyjazdu, a AZOR biegał miedzy nogami swoich państwa. Pogoda dopisywała. ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjściem do ZOO, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ i AZOR od dawna był na dworze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się do auta i ruszyła w drogę. W zoo stał dumnie SŁOŃ - rany jaka wielka trąba! -wykrzyczały DZIECI. MAMA uciszała radosne piski swoich DZIECI. TATA, głowa RODZINY, opowiadał o tym, czym żywi się SŁOŃ, DZIECI słuchały zainteresowane, tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości, RODZINA pojechała do domu. Tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak, to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA, ZOSI I AZORA."


Wersja 1: "Pewnego razu TATA powiedział, że do naszego miasta przyjechał cyrk. WSZYSCY bardzo się ucieszyli, ponieważ TATA obiecał, że jutro całą RODZINĄ pójdą na przedstawienie. Świetnie! Zawołał WITUŚ. Bardzo chciałbym zobaczyć SŁONIA. E tam SŁOŃ, małpy są o wiele ciekawsze powiedział JACUŚ. Ja tam najbardziej lubię naszego AZORA, powiedziała ZOSIA, ale to tylko kundel. Pójdziemy WSZYSCY powiedział TATA, a MAMA go poparła. Następnego dnia MAMA kupiła bilety i WSZYSCY poszli do cyrku. Przedstawienie się zaczęło. Występowały małpy, tygrysy, potem konie, a na końcu pocieszny klaun. Lecz DZIECI zaczęły się bardzo niepokoić, bo wciąż nie było SŁONIA. Ja chcę SŁONIA! - zaczął wołać WITUŚ, a ja chcę lody zmienił temat TATA i kupił lody. RODZICE spojrzeli na siebie, a DZIECI nadal czekały na SŁONIA, a SŁONIA wciąż nie było. Po paru innych występach wreszcie na arenie pojawił się SŁOŃ. DZIECI bardzo się ucieszyły. Czas szybko mijał, przedstawienie dobiegało końca. Cała RODZINA dobrze się bawiła, a najbardziej DZIECI. WSZYSCY zadowoleni wrócili do domu. Nawet AZOR szczekał z radości. Przy kolacji TATA obiecał DZIECIOM , a MAMA potwierdziła, że jutro z AZOREM, jak będą grzeczne, to znowu WSZYSCY pójdą do cyrku, aby zobaczyć jeszcze raz SŁONIA i inne ZWIERZĘTA. I tak zakończył się dzień."

Czas trwania:  10 min. 16. Telegram z klubu  włoskich kawalerów

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Wodzirej czyta tekst, Pan Młody, bez nagród, zabawa w trakcie wesela

Zasady: Zapewne nie wszyscy wiedzą, ale Pan Młody kiedy był we Włoszech zapisał się do klubu kawalerów. Jego koledzy z klubu dowiedzieli się o weselu w ostatniej chwili więc postanowili wysłać mu telegram z życzeniami, oraz cennymi radami na nową drogę życia.


Wodzirej czyta list tłumacząc każde zdanie na język polski:

- Bongiorno (tutaj imię Pana Młodego) frajeri ! 

- Dzień dobry drogi (tutaj imię Pana Młodego)! 

- Kontato schizofrenio 

- Bardzo nas cieszy 

- Liberta kaput. 

- Że się ożeniłeś. 

- Akademio kabaretto 

- W tym uroczystym dla Ciebie dniu

- La dyscyplina dyktatore. 

- Życzymy Ci wiele radości i szczęścia. 

- Paloma maszkarone 

- Pojąłeś piękną żonę 

- Katorga, galera, patoga 

- Po weselu rozpoczniesz normalne życie

- Finito amore... 

- Wasz związek będzie pełen miłości 

- Cinquecento bambini 

- Potem może przyjdą dzieci 

- Padre Virgilius 

- Zostaniesz ojcem 

- Silencio mortale! 

- Będziesz się cieszyć tą perspektywą! 

- Arszenikos cyjankare 

- Dbaj o teściową

Czas trwania:  5 min. 

- Piwencjo kuflozo 

- i o teścia 

- Vizitato prokuratore!

- a zostaniesz doceniony!

- Gratulacjone

- życzymy Ci

- Non kolaboracjone

- miłej współpracy

- Forsa finito

- dużo pieniędzy

- Apartamento sutereno

- ładnego mieszkania

- Karocze sireno

- dobrego samochodu

- Prego ciao Italia Bongiorno

- ogródek, sekatore, działeczka. udanych wakacji co roku.

- Cavalieros Sicilianos Italianos!  

- Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii!

- Kumplos smutatos

- podpisano koledzy z Klubu Włoskich Kawalerów

- Silencio mortale! 

- Będziesz się cieszyć tą perspektywą! 

- Arszenikos cyjankare 

- Dbaj o teściową

P.S. Arszenikos cyjankare 

P.S. Pozdrowienia dla gości weselnych!

17. Ślubowanie na idealnych teściów

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Wodzirej czyta tekst, Para Młoda i Rodzice, bez nagród, uzupełnienie podziękowań Rodzicom

Zasady: Jako że podziękowania rodzicom to zawsze wzruszający moment, dlatego dla rozluźnienia atmosfery proponujemy rozpocząć je na wesoło. Rodziców tradycyjnie zaprosimy na środek sali ale zanim osobiście złożycie im życzenia Wodzirej przeczyta następujący tekst:


    Drodzy rodzice uważacie się za idealnych rodziców, bo wychowaliście tak sympatyczną parę dzieci, od dzisiaj jesteście już nie tylko rodzicami ale także TEŚCIAMI. Toteż na prośbę Państwa Młodych przeprowadzimy teraz uroczyste ślubowanie na IDEALNYCH TEŚCIÓW - ja będę czytał słowa ślubowania a rodzice będą zgodnym chórem odpowiadali ŚLUBUJĘ. 


Wodzirej: Czy ślubujecie nie zaglądać do garnków synowej? 

Rodzice: ŚLUBUJEMY 


Wodzirej: Czy ślubujecie, co tydzień przyjmować Wasze dzieci na obiadkach niedzielnych składających się, z co najmniej dwóch dań i deseru? 

Rodzice: ŚLUBUJEMY 


Wodzirej: Czy ślubujecie udawać, że nie widzicie pajęczyn, stosów brudnych garów i walających się ubrań w mieszkanku Waszych dzieci? 

Rodzice: ŚLUBUJEMY 


Wodzirej: Czy ślubujecie każdorazowo dawać pokaźną wałówkę pysznego jedzonka, kiedy tylko poproszą o to Wasze dzieci? 

Rodzice: ŚLUBUJEMY 


Wodzirej: Czy ślubujecie nie wisieć na telefonie za każdym razem, kiedy tylko okaże się, że pies sąsiada zaszczekał inaczej niż zwykle? 

Rodzice: ŚLUBUJEMY 


Wodzirej: Czy ślubujecie nigdy nie używać następujących zwrotów: - jak będziesz w moim wieku ..... - ja to się nie chcę wtrącać, ale .... 

Rodzice: ŚLUBUJEMY 


Wodzirej: Czy ślubujecie bez marudzenia zajmować się gromadką co najmniej 10 dzieciaków jakie pojawią się w tym małżeństwie, kiedy tylko przyjdzie taka potrzeba ? 

Rodzice: ŚLUBUJEMY 


Wodzirej: Czy ślubujecie z promiennym uśmiechem dostarczać zięciowi piwo w nieograniczonych ilościach? Rodzice : ŚLUBUJEMY


Czas trwania:  3 min. 


18. Taniec na gazecie

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, do kilkunastu par, nagrody, zabawa oczepinowa

Zasady: Każda para otrzymuje jedną kartkę z gazety. Pary mają za zadanie tańczyć na gazecie, tak aby nogi nie dotknęły podłogi. Dj przygrywa różne melodie, po każdym utworze składamy gazetę na pół. Jeżeli wszystkie stopy nie mieszczą się na gazecie Para może musi przyjąć taką pozycję aby wykonać zadanie. Odpada para która dotknie stopą parkietu, wygrywa ostatnia para która nie dotknęła podłogi.

Czas trwania:  10 min. 


19. Kapelusze, pije Kuba do Jakuba

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, kilka osób raczej mężczyźni, nagrody, zabawa oczepinowa

Zasady: Do zabawy wybieramy do 8 osób, ze względu na rywalizację preferowani są mężczyźni. Panowie siadają na przeciwko siebie na krzesełkach w kółeczku (do wewnątrz koła). Każdy z nich otrzymuje identyczny kapelusz. Odległość między panami powinna być tak dobrana aby każdy z nich mógł sięgnąć prawą rękę po kapelusz rywala siedzącego po jego prawej stronie. W rytm przyśpiewki "Pije Kuba do Jakuba" panowie przekładają kapelusz z głowy rywala (po prawej) na własną. Gdy Wodzirej powie stop, osoba bez kapelusza odpada z gry zabierając ze sobą jeden kapelusz. W rundzie finałowej rywalizują ze sobą dwie osoby.

Czas trwania:  10 min. 


20. Marynarki

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy:  Goście weselni, do 10 par, nagrody, zabawa oczepinowa

Zasady: Do konkursu zapraszamy kilka par, panowie zakładają marynarki. Wszyscy tańczą do piosenek puszczanych przez dja. Gdy przestaje grać muzyka panowie zdejmują marynarki, które następnie zakładają ich partnerki. Przed  założeniem marynarki panie muszą wywrócić je na drugą stronę (podszewką na zewnątrz). Para która wykona zadanie jako ostatnia odpada z gry. W kolejnej rundzie marynarki ponownie zakładają Panowie, ale przedtem wywracają je na właściwą stronę. Procedurę powtarzamy do momentu gdy na parkiecie pozostanie jedna para która wygrywa konkurencję.

Czas trwania:  10 min. 


21. Hej wesele

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście i Para Młoda, dowolna ilość osób, bez nagród, integracyjna, w trakcie wesela, dla Pary Młodej

Zasady: Popularnym i wywodzącym się z tradycji weselnej, biesiadnej zwyczajem są tańce Pary Młodej w kółeczku utworzonym z gości. Czasami wręcz sami weselnicy domagają się takich atrakcji pytając dja i wodzireja np. o piosenkę "Hej Wesele". Refren tego utworu wybitnie oddaje atmosferę wesela gdy zabawa podoba się gościom.


ref: x2

"We-se-le hej wesele, hej wesele tańcowało,

grało i śpiewało ile tchu.

Dla tego weseliska było ziemi mało

i nawet nieba mało było mu. "


Czas trwania:  4 min. do końca piosenki


22. Krasnoludek

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście, dowolna ilość osób, bez nagród, integracyjna, w trakcie wesela,

Zasady: Klasyka zabaw weselnych, jeżeli byliście w przedszkolu powinniście ją pamiętać. Obserwując reakcje gości można stwierdzić że na-pewno pamiętają ją najstarsi weselnicy i chętnie biorą w niej udział. Zabawa polega na tym że goście chodząc gęsiego w kółeczku śpiewają refren piosenki "Krasnoludek". Po każdym refrenie Wodzirej wprowadza kolejne elementy do pozycji gości. Z czasem poza osób biorących udział w zabawie coraz bardziej przypomina posturę krasnoludka.

ref: 

Wąską ścieżką przez ogródek

idzie sobie krasnoludek.

Dokąd idziesz mój malutki ?

Idę do swej krasnoludki.

Siabadaba da tibi tibi ti

Siabadaba da tibi tibi ti

Idę do swej krasnoludki."


Czas trwania:  5 min. do końca piosenki

Po każdym refrenie Wodzirej powtarza wszystkie pozycje od początku, dokładając jedną nową:


- kciuki do przodu

- łokcie na boki

- ugiąć kolanka

- stopy na zewnątrz

- pupa do tyłu

- głowa do góry

- język na brodę


23. Balony z zadaniami, Kto-Co?

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Para Młoda, bez nagród, w trakcie wesela,

Zasady: Zabawa polega na tym że Wodzirej przygotowuje wcześniej karteczki, z wypisanymi zadaniami dla młodych. Inne dla Młodej i inne dla Młodego. Karteczki należy umieścić w balonikach wybranego koloru np niebieskie dla Pani Młodej i czerwone dla Pana Młodego. Podczas zabawy para przebija baloniki szpilką (należy je wcześniej przygotować) losując i czytając zadanie dla współmałżonka. Zadania napisane w żartobliwy sposób z pewnością rozweselą Waszych gości. Oto przykładowe obowiązki:

Zadania Pani Młodej: 

 1. - będziesz cerowała jego dziurawe skarpety
 2. - będziesz co wieczór robiła mu masaż
 3. - będziesz z zaciekawieniem oglądała mecze piłki nożnej
 4. - będziesz dbała o wasze życie erotyczne
 5. - będziesz rządziła przyniesioną przez męża  kasą i wypłacać mu kieszonkowe
 6. - będziesz prała jego majtki
 7. - będziesz cieszyła się z każdego pomysłu i każdej niespodzianki
 8. - będziesz gościnnie przyjmowała jego mamę oraz słuchała jej dobrych rad
 9. - będziesz pozwalała mężowi na wyjście z kolegami przynajmniej raz w tygodniu, bez pytania o której wróci
 10. - dla niego zrezygnujesz z picia na imprezach, aby móc odwieźć go do domu

Czas trwania:  10 min. 

Zadania Pana Młodego: 

 1. - będziesz z przyjemnością pił kawę w towarzystwie jej oraz jej koleżanek
 2. - będziesz naprawiał wszystkie sprzęty w domu, które przez przypadek same się zepsują
 3. - będziesz codziennie masował  jej stopy
 4. - będę z zaciekawieniem oglądał z nią komedie romantyczne i seriale telewizyjne
 5. - każdego poranka będziesz przynosił jej śniadanie do łóżka
 6. - bez zająknięcia będziesz w nocy wstawał do dziecka i przewijał pieluchy
 7. - co wieczór będziesz wykonywał dla niej  striptiz
 8. - będziesz chodził z żoną na zakupy i płacił za wszystko co wybierze
 9. - będziesz sprzątał dom i zmywał po obiedzie
 10. - nie będęziesz oglądał się za innymi 


24. Przepióreczka

Ocena gości: star rankstar rankstar rankstar rank

Uczestnicy: Goście i Para Młoda, bez nagród, integracyjna, w trakcie wesela,

Zasady: Tradycyjna zabawa wywodząca się z wesel ludowych. Wybieramy jak największą ilość osób które ustawiamy w kilku rzędach na odległość ręki (tyle samo osób w rzędzie). Uczestniczy w rzędach trzymają się za dłonie, Młodzi ustawiają się po przekątnej utworzonej w ten sposób figury. Zadaniem Pary Młodej jest złapanie małżonka uciekającego pomiędzy rzędami gości. Podczas konkursu odtwarzana jest piosenka "Przepióreczka" - Mazowsze. Jako pierwsza ucieka Pani Młoda. Na słowo "jajo" goście obracają się o 90 stopni w prawą stronę, łapią się za ręce i tworzą rzędy prostopadłe do poprzednich. Wodzirej powtarza słowo "jajo" do momentu aż Pan Młody złapie przepiórkę, wtedy następuje zamiana (ucieka Pan Młody), albo Młodzi wyznaczają inną parę do zabawy.


Tekst piosenki "Przepióreczka": 

Uciekła mi przepióreczka w proso,

a ja za nią nieboraczek boso.

Trzeba by się pani matki spytać,

czy pozwoli przepióreczkę schwytać.


A chwytajże mój syneczku, chwytaj,

jeno jej się pióreczek nie tykaj,

nie chwytaj jej za te złote piórka,

bo to moja ukochana córka.


A jakże ją, pani matko, chwytać,

aby sie jej pióreczek nie tykać?

Trza nastawić, mój syneczku, sieci, 

to ci sama przepióreczka wleci.


Czas trwania:  10-15 min. 


Zapytaj o wolny termin odeślemy naszą ofertę.

DJ NA WESELE - MAZOWIECKIE / POLSKA

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI ?

Right menu separator

Nasza Oferta

  Dekoracje światłem
Ikona OK Markowe nagłośnienie
Ikona OK Wybornie dobrana muzyka
Ikona OK Profesjonalne prowadzenie
          Ikona OK Niekrępujące zabawy
          Ikona OK Toasty
          Ikona OK Biesiada za stołami
Ikona OK Oczepiny z konkursami
Ikona OK Atrakcje weselne

i wiele, wiele więcej....

Right menu separator

Opinie 2019


06

Gru

Ania i Tomasz
Dziękujemy serdecznie za poprowadzenie Naszego wesela. Goście nie schodzili z parkietu...


12

Paź

Monika i Grzegorz
Wielkie dzięki. Goście bardzo zadowoleni. Panowie grali u nas z polecenia sali weselnej...


21

Wrz

Ewa i Paweł
Nasze rodziny nigdy nie należały do tych zabawowych, dlatego trochę panikowaliśmy.

Sub separator

Foto-Budka

+ NAJLEPSZE GADŻETY, PROPSY, TŁA

Fotobudka na wesele

Right menu separator

Atrakcje weselne

do wyboru podczas pierwszego tańca

TANIEC W CHMURACH

Taniec w chmurach - Ciężki dym

BAŃKI MYDLANE

Banki mydlane na wesele

KONFETTI

Konfetii Wesele 

WYŚWIETLANIE IMION PARY MŁODEJ

Inicjaly, monogram